Pozostałe Pozostałe

DKF Sztorm: „Wulkan miłości”

  • Data rozpoczęcia:
    12 PAźDZIERNIKA 19:00
  • Data zakończenia:
    12 PAźDZIERNIKA 22:00

Zapraszamy 12.10.2022 o godzinie 19.00 do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta na film w ramach DKF Sztorm: „Wulkan miłości”, który odbędzie się na sali widowiskowej.

Prawdziwe love story o niezwykłym trójkącie miłosnym, w którym występuje francuskie małżeństwo naukowe Katii i Maurice’a Krafftów oraz uwielbiane przez nich wulkany. Przez ćwierć wieku podróżowali razem do wszystkich, które mogli znaleźć na naszej planecie, stając się tym samym najsłynniejszymi i najbardziej żarliwymi wulkanologami na świecie. Zginęli także wspólnie - podczas erupcji w Japonii w 1991 roku. Dzięki ich pasji powstało olbrzymie archiwum fascynujących zdjęć i filmów.

„Wulkan miłości” z narracją Mirandy July jest hipnotyczną analizą życia na krawędzi przepaści, w oparach dymu i lawy o temperaturze 1200°C. „Ciekawość jest silniejsza od lęku” - jak stwierdziła kiedyś Katia. „Wulkan miłości” otrzymał Nagrodę za Najlepszy Montaż w Amerykańskim Filmie Dokumentalnym na tegorocznym festiwalu w Sundance. Autorem muzyki oryginalnej jest Nicolas Godin - połowa francuskiego Air.

Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK i na kupbilecik.pl

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x